Zuzana Valentová na ME 19 do Škótska!

Valentova

Naša najlepšia hlavná rozhodkyňa, ktorá viedla napríklad vrchol domácej pohárovej súťaže Bardejov – Slovan v Zlatých Moravciach, sa dostala do skupiny šiestich európskych rozhodkýň, ktoré budú viesť zápasy v Škotsku na finálovom turnaji európskeho šampionátu. Valentovej kolegyňami sú Talianka Marotta, Kazaška Nurmustafina, Macedónka Projkovska, Poľka Augustynová a Portugalčanka Rosa Domingos. Spolu s hlavnými nominovala UEFA aj osem asistentiek a dve rozhodkyne do pozície štvrtej.

Finálový turnaj sa hrá od 16. do 28. júla 2019, účastníkmi sú Škótsko, Holandsko, Nórsko, Francúzsko, Anglicko, Belgicko, Španielsko a Nemecko.

“Je to môj tretí oficiálny turnaj, raz som bola ako hlavná na ME17 v Anglicku v roku 2013, raz ako štvrtá na ME19 u nás pred troma rokmi. S nomináciou na takéto podujatie človek nemôže nikdy počítať ako s istotou, preto je to vždy pocit veľkej radosti a zodpovednosti, keď sa oficiálny zoznam objaví,“ reagovala Zuzana Valentová.
Už dvojnásobná mamička dvoch dcérok – štvor- a dvojročnej – sa vrátila na medzinárodné trávniky vlani v júli po druhej materskej dovolenke. Teraz ju čaká záver sezóny u nás doma, potom nedlhá dovolenka s najbližšími a na dvere bude búchať šampionát. “Ani počas dovolenky nesmiem vypadnúť z rytmu, prvý zápas n a ME je 16. júla, dva dni predtým nás čakajú previerky. A po nich, verím, veľký turnaj…“

Zdroj: futbalsfz.sk

Ostatné články

Volby Schranka Bdb9c5 Md
AsociáciaČlánky

Voľby predsedu AR SFZ

Podľa čl. 11.2, písm. b) stanov AR SFZ vyhlasuje voľby...