Turnaj rozhodcov ObFZ Prešov

47342875 10213220876813323 4058918122499866624 N

Prvý decembrový deň sa niesol v znamení organizovania medzinárodného turnaja rozhodcov ObFZ Prešov, ktorého dejiskom bola športová hala v Sabinove. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 6 mužstiev, pričom 5 mužstiev vytvorili R a DZ z ObFZ a jedno mužstvo boli rozhodcovia z družobného zväzu z Poľska OZPN Krosno. Hrací systém sa hral v kombinácií každý s každým. Celkovým víťazom turnaja sa stalo družstvo rozhodcov Prešov I. s kapitánom Slavomírom Fúsekom. Po skončení turnaja boli rozhodcovia pozvaní organizátorom, ktorým bola komisia rozhodcov ObFZ Prešov na neskorší obed resp. skoršiu večeru, kde nasledovalo aj samotné vyhodnotenie turnaja.

Na konci dňa bola vyjadrená spokojnosť aj z úst predsedu komisie rozhodcov ObFZ Michala Čiernika:

„ 6. ročník medzinárodného tzv. vianočného turnaja rozhodcov ObFZ Prešov za rok 2018 dopadol veľmi dobre, čoho dôkazom boli aj poďakovania jednotlivých frekventantov resp. hostí na konci daného dňa za príjemne strávene chvíle. Turnaja sa zúčastnilo viac ako 50 rozhodcov ,čo dokazuje, že rozhodcovská základňa na našej pôde je stále silná. Cieľom turnaja nebolo ani tak víťazstvo , ktoré je samozrejmé taktiež dôležité, ale stretnutie sa nás všetkých rozhodcov z jednej členskej základne na jednom mieste. Zaspomínať si a zrekapitulovať si daný rok, či už z pohľadu futbalu, alebo súkromného života. V neposlednom rade to bolo akési poďakovanie rozhodcom za vzornú reprezentáciu ObFZ
Prešov na všetkých úrovniach futbalových súťaží. Samozrejme, ďakujeme všetkým, ktorí sa spolupodieľali na organizovaní tohto turnaja, lebo bez nich by sme to len ťažko zvládli. Rovnako tak ďakujeme aj poľským kolegom, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou turnaja a dodávajú tomuto turnaju výbornú kvalitu a medzinárodný charakter. Verím, že o rok sa stretneme v rovnakom zložení a už teraz viem povedať , že siedmy ročník tohto turnaja bude obohatený o viacero noviniek, ktoré zatiaľ nebudem konkretizovať“, povedal predseda komisie rozhodcov. Blížiacim koncom dňa si rozhodcovia zapriali pokojne sviatky, ktoré nás čakajú a všetko dobre do Nového roka, čo najviac správnych rozhodnutí na futbalových trávnikoch no hlavne to najpodstatnejšie a tým je zdravie.

Celkové poradie turnaja:
1.Prešov I.
2. VsFZ
3.Krosno
4. Sabinov
5. Výber nad 35
6. Prešov II.

Individuálne ocenenia:
Najlepší strelec: Šimon Ľaš – VsFZ
Najlepší hráč: Rymprczyk Karol – Krosno
Najlepší brankár: Matej Horváth – Prešov I.

Jednotlivé mužstvá boli v tomto zložení:
1.ObFZ Prešov 1: Fusek S., Ducko S., Durkáč A., Horváth M., Klepsateľ A., Lipovský M., Ržonca S., Tomeček E., Štofanko D.
2.ObFZ Prešov 2: Vavrek R., Bujnovský D., Durák J., Jakubčo D., Jendruš D., Partila M., Porochnavý L., Verčimák S., Uhrin K.
3.ObFZ Sabinov: Palenčár M., Havrilla M., Cisko Š., Ľach M., Lipták J., Maďar K., Pták J., Vaňo S., Varga Ľ.
4. VsFZ: Nosaľ J., Choma Ľ., Jurašek I., Ľaš Š., Mikloško M., Svat L., Troščák I., Ziemba P., Revák E., Leško P.
5.Výber na 35 rokov: Klovanič M., Babjak J., Hudák M., Ištoňa P., Kvašňák P., Michalík V., Pribula J., Svat G., Mišenčík J., Sakalík F., Marton J.

Ostatné články