Seminár rozhodkýň Oblastných futbalových zväzov

6c22f255 1b45 4ba9 B93e Fe6d5c929550

V dňoch 30.-31. augusta 2019 zorganizoval SFZ v Liptovskom Jáne seminár rozhodkýň Oblastných futbalových zväzov vo veku od 17 – 26 rokov. Seminár viedli skúsené rozhodkyne Mária Súkeníková, Miroslava Migaľová a Zuzana Kováčová.

Osemnásť slovenských rozhodkýň sa zišlo v posledné augustové dni na seminári rozhodkýň na Liptove. „Seminár bol organizovaný s cieľom podpory ženských rozhodkýň na Slovensku, ich ďalšieho rozvoja a napredovania. Pozvanie prijali mladé perspektívne rozhodkyne, ktoré zbierajú prvé skúsenosti v oblastných súťažiach,“ povedala zástupkyňa organizátora stretnutia (SFZ) Miriama Matulová.

Seminár viedli skúsené odborníčky Mária Súkeníková (asistentka rozhodcu FIFA), Zuzana Kováčová (rozhodkyňa FIFA) a Miroslava Migaľová (pozorovateľka rozhodcov SFZ a UEFA). Posledne menovaná sa venovala dievčatám v prvý deň v rámci teoretickej časti, Mária Súkeníková sa zhostila praktických ukážok na ihrisku a s dievčatami absolvovala aj motivačnú besedu. „Dievčatám najskôr vysvetlila ako by mal vyzerať pohyb a postavenie rozhodkyne na čiare so zástavkou, počas diskusie bola ústrednou témou jej celoživotná cesta za úspechmi v úlohe rozhodkyne. Verím, že dievčatá zaujali nielen prezentované účastnícke medaily zo šampionátov ale aj spôsob, akým sa Majka Súkeníková k nim dopracovala,“ zhodnotila prvý deň Miriama Matulová.

Sobotu zasvätili dievčatá video-rozboru situácií, popoludní sa zišli opäť v rámci praktickej časti na ihrisku, kde absolvovali praktickú časť na tému „pozícia rozhodkyne v zápase“ pod vedením Zuzany Kováčovej.

Počas dvoch dní sme videli v akcii mladé, ambiciózne dievčatá, verím, že svoj vzťah k futbalu a energiu v blízkom čase pretavia do výsledkov a vyrastú nám na Slovensku šikovné rozhodkyne a asistentky rozhodcov. Chcela by som ich pochváliť za prístup a vzornú reprezentáciu okresov, teším sa z ich účasti na seminári a verím, že sa stretneme čoskoro na podobných podujatiach pod hlavičkou SFZ aj v blízkej budúcnosti,“ dodala na záver Miriama Matulová.

Zdroj: futbalsfz.sk

Ostatné články