Na čelo Asociácie rozhodcov SFZ sa vracia Ján Tomčík

Volby Schranka Bdb9c5 Md

Vo voľbách porazil súčasného šéfa Artúra Jakubca.

BRATISLAVA / LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Novým predsedom Asociácie rozhodcov SFZ sa po februárových voľbách stal bývalý rozhodca a úspešný podnikateľ z Liptovského Mikuláša Ján Tomčík. Asociácia mu je dobre známa, keďže na jej čele stál celých 14 rokov a to od roku 2002 do roku 2016, kedy ho vo funkcií vystriedal Miroslav Jaška a neskôr sa predsedom stal Artúr Jakubec.

Nový predseda vzišiel z dvojkolovej voľby, v ktorej sa hlasovalo na diaľku – online – prostredníctvom portálu my.sportnet. V prvom kole delegáti potvrdili svojim hlasovaním zástupcov jednotlivých regiónov vo výkonnom výbore asociácie, ktorými sa stali pre najbližšie obdobie Ivan Kružliak za BFZ, Peter Kráľovič za ZsFZ, Anton Ihring za SsFZ a Július Straka za VsFZ. Predsedom revíznej komisie sa stal Erik Weiss. V prvom kole však delegáti nového predsedu AR nezvolili, nakoľko ani jeden z kandidátov nezískal 2/3-podporu pripojených hlasujúcich delegátov. Artúr Jakubec získal 51 hlasov a jeho oponent Ján Tomčík 67 hlasov.

V druhom kole sa už rozhodovalo iba o novom predsedovi asociácie, pričom víťazovi stačilo získať nadpolovičný počet hlasov. Dôveru členov Asociácie rozhodcov SFZ, ktorú tvoria aktívni rozhodcovia republikových súťaži a pozorovatelia rozhodcov, získal Ján Tomčík. Ten zvíťazil v pomere hlasov 70 ku 53.

„Na pozíciu predsedu Asociácie rozhodcov sa vraciam po šiestich rokoch. Chcem sa v prvom rade poďakovať Artúrovi Jakubcovi za odvedenú prácu. Aj vzhľadom na svoj vek a skúsenosti si myslím, že pre asociáciu môžem byť prínosom. Asociácii som už určitú časť svojho života obetoval a cítim, že rozhodcovstvu na Slovensku môžem pomôcť. Riadim úspešnú firmu s takmer 40-timi zamestnancami. Manažérske schopnosti využijem aj v staronovej funkcii,“ vyjadril sa tesne po zvolení nový predseda asociácie Ján Tomčík. 56-ročný Liptovskomikulášan pôsobil v republikových súťažiach vo funkcii rozhodcu od roku 1998 do roku 2009, kedy sa rozlúčil s aktívnou kariérou. Na rozhodcovstvo nezanevrel, čoho dôkazom je aj jeho návrat na čelo Asociácie rozhodcov.

Ostatné články

Adaaa3af 8d11 4e2d 9039 Dad63f066636
AsociáciaČlánky

Volebná konferencia AR SFZ 2022

Výkonný výbor Asociácie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu v súlade s článkom...